Walmart farmacia salem oregon http://pilloleitalia.net/viagra-prezzo/ ore di Kaiser farmacia santa clara

Digitální práva

V globalizovaném světě narůstá vliv sítí, které nás všechny propojují. Vzniká úplně nový prostor pro vyjádření lidské svobody, ale také se formují nové podoby společenského dohledu. Je jen na nás jakou tvář vtiskneme virtuální sféře.

 

Jelikož se TTIP zaměřuje především na deregulaci ve prospěch byznysu, usiluje taktéž o zvýšení korporátních zisků pomocí omezení přístupu k informacím. Kapitola TTIP o duševním vlastnictví se bude obsahovat ustanovení o autorských právech, patentech a ochranných známkách. Může dojít k zrušení důležitých výjimek v autorském právu pro školy, knihovny, hendikepované a vzdělávání na dálku. Patentová práva velkých farmaceutických firem mají být posílena, jak se tomu ostatně děje i skrze obdobnou úmluvu TPP mezi USA a státy pacifické oblasti. Hrozí omezení přístupu veřejnosti k datům z klinických testů. Tím se zhorší dostupnost léků, které podraží. To přinese dodatečné náklady pro pacienty i veřejné rozpočty. Pro chudší pacienty a chudší země se některé možnosti léčby stanou zcela nedostupnými.

 

Úmluva TTIP bývá někdy považována za „reinkarnaci“ nechvalně proslulé dohody ACTA (Obchodní dohoda proti padělatelství), kterou Evropský parlament po nátlaku veřejnosti roku 2012 odmítl ratifikovat. Úmluva ACTA byla napříč Evropou odmítána jako útok na občanské svobody, neboť vyžadovala, aby poskytovatelé internetu monitorovali internetovou aktivitu a nahlašovali uživatele podezřelé z porušení autorských práv. Takovéto požadavky postihující běžné uživatele jsou nyní díky TTIP opět na stole.

 

TTIP rovněž oslabí práva na datové soukromí. Má totiž ulehčit přístup k osobním datům za účelem jejich komerčního využití. Evropská komise již dříve rozvolnila pravidla evropská pravidla pro datové soukromí, aby zametla cestičku k přijetí TTIP. Tím ale také odstranila klíčové pojistky proti americkým tajným službám špehujícím evropské občany. Krajně ironickou skutečností vyplývající z dokumentů získaných whistleblowerem Edwardem Snowdenem je, že americká vláda odposlouchávala kanceláře Evropské unie v New Yorku, Washingtonu a Bruselu.  Nabourala se také do počítačové sítě EU, aby se dostala k interní e-mailové korespondenci a dokumentům. Eurokomisařka pro spravedlnost Viviane Redingová souhlasila ve světle těchto skandálů s výzvami europoslanců, aby bylo jednání o TTIP ukončeno: „Nemůžeme vyjednávat o rozsáhlém transatlantickém trhu, pokud existuje nejmenší podezření, že naši partneři provádějí výzvědnou činnost v úřadech našich vyjednavačů.“